CASE STUDY: Hitachi Vantara rozwiązuje 40% problemów zgłoszonych przez swoich pracowników za pomocą aplikacji Sherlock Waste!
KLIENT
Tuż po Nowym Roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą Hitachi Data Systems (obecnie Hitachi Vantara). Polski oddział tej światowej organizacji to funkcjonujące w Krakowie od 2007 roku i ściśle współpracujące z oddziałem w Kuala Lumpur, centrum świadczące usługi finansowo-księgowe dla wszystkich jednostek Hitachi w Europie oraz obu Amerykach. Oprócz tego krakowski oddział wspiera działania w obszarach takich jak: HR, Business Inteligence, IT oraz posprzedażowe wsparcie klientów.
PROBLEM
Zespół czuwający nad duchem ciągłego doskonalenia zgłosił się do nas, szukając innowacyjnego rozwiązania, które podniesie zaangażowanie pracowników w dotychczas funkcjonujący system zgłaszania pomysłów i ulepszeń.
ROZWIĄZANIE
Ta inicjatywa doprowadziła do wdrożenia platformy Sherlock Waste dla wszystkich pracowników Centrum w Krakowie oraz w Kuala Lumpur. Wydarzenie to połączyliśmy z oficjalnym otwarciem oraz warsztatami „9 Marnotrawstw”, które przeprowadziliśmy niemal jednocześnie na miejscu w Krakowie, jak i stolicy Malezji.
EFEKTY
Oprócz zaangażowanych w tę inicjatywę pracowników, którzy zgłosili aż 163 problemy i 160 pomysłów na ich usunięcie, ogromnym zaangażowaniem wykazali się również liderzy, managerowie oraz Zespół doskonalący. Na dzień dzisiejszy wiemy o 22 usuniętych problemach i 44 pomysłach, które są regularnie wcielane w życie. To aż 40% wdrożeń z podanych rozwiązań.
Przeprowadziliśmy również anonimową ankietę wśród pracowników, aby sprawdzić co sądzą o nowym narzędziu. Niektóre odpowiedzi, takie jak ta, przeszły nasze najśmielsze oczekiwania!
„Stworzony do dzielenia się pomysłami oraz budowania współpracy pomiędzy Krakowem a Kuala Lumpur.”
Zapytaliśmy również Pana Pawła Sulińskieg, który jest na stanowisku Business Development and Continuous Improvement Director, co sądzi o naszej aplikacji:
„Sherlock Waste to szybkie, proste i intuicyjne narzędzie do zgłaszania problemów i pomysłów na ich usunięcie. Do decyzji o jego zastosowaniu przekonała mnie również transparentna forma: wszyscy widzą zgłoszenia i każdy może dodać pomysł z rozwiązaniem. Sherlock Waste jest godny polecenia każdej firmie, która nie posiada jeszcze żadnego systemu doskonalenia oraz takiej, która chce na nowo zaangażować pracowników w tę inicjatywę”
W związku z tym, że Sherlock Waste posiada również element pozytywnej grywalizacji na zasadzie przyznawania punktów za zgłoszenia, ogłosiliśmy konkurs. Jego zakończenie zostało uczczone rozdaniem nagród, certyfikatów i niemałym poczęstunkiem.