Klient
Firma York PL mieszcząca się w Bolechowie pod Poznaniem jest wiodącym w Europie producentem w branży household. Oferuje ponad 600 produktów przeznaczonych do utrzymywania czystości w 75 krajach na całym świecie, zatrudniając ponad 500 osób w Polsce, Rosji i na Białorusi. Oprócz dbałości o jakość produktów, środowisko oraz bezpieczeństwo swoich pracowników firma może poszczycić się również wdrażaniem do organizacji kultury Lean, która opiera się na ciągłym doskonaleniu, identyfikowaniu problemów i wspólnym ich eliminowaniu.
Problem
Organizację tworzą ludzie. Ich zaangażowanie w pracę na poszczególnych stanowiskach przyczynia się do trwałego sukcesu Firmy. Zarząd, kierownicy oraz managerowie firmy York szukali sposobu oraz narzędzia, dzięki któremu ich pracownicy w sposób otwarty i transparentny mogliby zgłaszać swoje problemy w pracy bez względu na ich wagę oraz miejsce powstania – wiadomym jest, że niejednokrotnie te małe przyczyniają się do powstawania tych dużych.
Kadrze Zarządzającej zależy również na tym, aby pracownicy mieli realny wpływ na jakość wykonywanych zadań dlatego chcieli zyskać wiedzę na temat tego, w jaki sposób pracownicy chcieliby rozwiązać zgłoszone problemy.
Rozwiązanie
W związku z powyższym zostały zorganizowane warsztaty Lean Champions Cup®, które miały za zadanie zaznajomić pracowników z rodzajami marnotrawstw, zainspirować do ich identyfikacji jak i dzielenia się rozwiązaniami. Podczas wydarzenia wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej gry symulacyjnej, która wprowadziła ich w tematykę usprawnień i przedstawiła nowe narzędzie – aplikację Sherlock Waste.
Efekty
Pracownicy skupili się nie tylko na ilości zgłoszeń, ale również na ich wysokiej jakości. W pierwszym okresie zostało zgłoszonych 46 problemów i 39 pomysłów. Specjalna komisja powołana w celu priorytetyzacji zgłoszeń zdecydowała, że 26 z nich zostanie rozwiązanych jeszcze w tym roku, a kolejne 16 wymaga dodatkowej analizy.
Z powyższych wyników widać jak wiele wartości może wnieść zadanie pytania: Co przeszkadza Ci w prawidłowym wykonywaniu pracy? Jak chciałbyś to rozwiązać?
Opiekunem inicjatywy Sherlock Waste w York PL jest Dyrektor Produkcji Maciej Jerzak, który w ten sposób opisuje współpracę z Sherlock Waste:
„Dzięki wdrożeniu aplikacji Sherlock Waste nasza firma dowiedziała się o wielu przyczynach frustracji naszych pracowników oraz zyskała wiele pomysłów na usprawnienie działań w obszarze produkcyjnym oraz biurowym”
Zarząd firmy York zdecydował się również wyróżnić 3 najbardziej zaangażowane osoby, osobiście im podziękować oraz nagrodzić ich zaangażowanie i otwartość na nową inicjatywę.
York to wiodący producent w branży household, oferujący ponad 600 produktów do utrzymywania czystości w 75 krajach na całym świecie. Firma zatrudnia ponad 500 osób w Polsce, Rosji i na Białorusi, kładąc duży nacisk na jakość produktów, środowisko oraz bezpieczeństwo pracowników.
York szukał sposobu na zwiększenie zaangażowania pracowników w proces zgłaszania problemów i usprawnień. Celem było zapewnienie pracownikom narzędzia do otwartego i transparentnego zgłaszania problemów, niezależnie od ich wagi czy miejsca powstania, oraz umożliwienie realnego wpływu na jakość wykonywanych zadań.
Zorganizowano warsztaty Lean Champions Cup®, które zaznajomiły pracowników z rodzajami marnotrawstw oraz zainspirowały do ich identyfikacji i dzielenia się rozwiązaniami. Podczas wydarzenia zaprezentowano nowe narzędzie – aplikację Sherlock Waste.
Przeprowadzono szkolenia z obsługi platformy, aby każdy pracownik mógł skutecznie zgłaszać i monitorować problemy.
Warsztaty zaznajomiły pracowników z rodzajami marnotrawstw i zainspirowały do ich identyfikacji.
Gry wprowadziły pracowników w tematykę usprawnień i przedstawiły nowe narzędzie – Sherlock Waste.
W wyniku wdrożenia Sherlock Waste, firma York odnotowała w pierwszym okresie imponujące rezultaty:
Zadzwoń:
+48 519 400 318
lub napisz:
contact@sherlockwaste.com
„Sherlock waste spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” realizuje projekt: „Ekspansja produktów firmy Sherlock Waste na rynki zagraniczne.” na podstawie umowy POIR.03.03.03-02-0138/20-00 w programie Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020, 3.3.3. Wsparcie MŚP w Promocji Marek Produktowych – GoToBrand. Celem projektu jest dotarcie z produktami firmy na nowe rynki zagraniczne, w szczególności USA, UK, DAH oraz Bliski Wschód. Całość projektu o wartości: 332 520 zł netto Łączne dofinansowanie ze środków UE: 282 642 zł netto.
„Sherlock waste spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt pn.„Sherlock Waste” na podstawie Umowy o Wsparcie zawartej w dniu 9 stycznia 2019 roku z Tech-Impact Fund Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, Tech-Impact Fund Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ASI sp. k. z siedzibą w Krakowie oraz Narodowym Centrum Badań i Rozwoju z siedzibą w Warszawie, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych, Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – Bridge Alfa.
Celem Projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, których efektem będzie opracowanie narzędzia – aplikacji mobilnej trwale zwiększającej zaangażowanie pracowników w doskonalenie firmy (tzw. Continous Improvement). Narzędzie to będzie służyć do:
Nawyki i rutyny jako podstawa ciągłego doskonalenia
BEZPŁATNY WEBINAR | 8 października 2024 | 10:00-11:00
BEZPŁATNY WEBINAR
10 października 2024 | 10:00-11:00
Jak skutecznie angażować pracowników w doskonalenie?
BEZPŁATNY WEBINAR 06 luty 2024 | 10:00-11:30
BEZPŁATNY WEBINAR
06 luty 2024 | 10:00-11:30